sobota, 16 lutego 2008

Nowy projekt......


Dziś powróciłam do mojego "starego" nowego projektu, sukni typu polonaise z drugiej poł XVIII wieku. Inspiracją jest rys. z pamiętnika Daniela Chodowieckiego z 1773 r przedstawiający Starosciankę Ledóchowska w pięknie skrojonej sukni. Rys. Daniela Chodowieckiego mają w sobie niezwykłą moc przyciągania zwłaszcza w szczegółach, które da się zauważyć w gestach, mimice portretowanych postaci Gdańszczan, ułożeniu fałd materiału danego ubioru, dlatego stanowią niezwykłe żródło do rekonstruowania strojów tamtej epoki oraz wielobarwnej mody gdańskiej.

Brak komentarzy:

COPYRIGHT

Copyright on all of the texts and photographs on this web site is owend by the author. You are not allow to use this web site for advertising, brochures, editorial publications, public multimedia presentations or any other users. You may not sell, publish, license or distribute any of the photographs without a LICENSE TO USE.

PRAWA AUTORSKIE:

Wszelkie prawa do materiałów zawartych na tym blogu należą do autora bloga. Zabrania się powielania, sprzedaży i wykorzystywania tekstów oraz fotografii w formie drukowanej jak i cyfrowej bez uzyskania zgody właścicielki na ich wykorzystanie.