piątek, 16 maja 2008

Belriguardo


Po powrocie z warszawy, zajmuję się teraz tańcem dawnym, bo będę prowadzić warsztat z tańcami XV wieku włoskimi. Pracuje teraz nad Belriguardo......okazuje się że ma ponad 3 wersje w rożnych mauskryptach. Nazwa tańca to nazwa związana z widokiem jaki sie rozpościerał z willi książąt Este niedaleko Ferrary. Taniec stworzony został przez Domenico da Piacenza i stał się póżniej "hitem" gdyż znalazł się w różnych wersjach w innych podręcznikach o tańcu.

After return from Warsaw I study with a italian ballo Belriguardo from XV century, choreography Giorgio's and Domenico's.

Brak komentarzy:

COPYRIGHT

Copyright on all of the texts and photographs on this web site is owend by the author. You are not allow to use this web site for advertising, brochures, editorial publications, public multimedia presentations or any other users. You may not sell, publish, license or distribute any of the photographs without a LICENSE TO USE.

PRAWA AUTORSKIE:

Wszelkie prawa do materiałów zawartych na tym blogu należą do autora bloga. Zabrania się powielania, sprzedaży i wykorzystywania tekstów oraz fotografii w formie drukowanej jak i cyfrowej bez uzyskania zgody właścicielki na ich wykorzystanie.