czwartek, 1 maja 2008

Galeria Kostiumów-- Pieśń o RożyTe sesję miałam w zeszłym roku w Parku w Oliwie i w Oranżerii. Inspiracją była '' Powieść o Róży" napisana przez dwóch autorów, pierwszy który zaczął to Wilhelm z Lorris w latach 1225- 12230 a dokonczył Jan z Meun. Pierwsza część jest zapisem snu doznanego przez Wilhelma, powieść się dzieje w tajemniczym ogrodzie miłości, gdzie strażnikami są ludzkie cechy w postaci personifikacji: jak Nienawiść, Chciwość, Skąpstwo, Zawiść, opisy Urody i Dworności oraz innych cech które w Średniowieczu były uważane za ważne w życiu codziennym. Czasami powieść ta jest "podręcznikiem" dobrego smaku i zachowania, w dalszej jego części pisanej juz przez Jana z Meun są porady Staruchy dotyczące jak Kobieta ma ładnie wyglądać aby podobać się mężczyznom, jak sią ubierać jak dbać o urodę. Jednakże cały temat powieści toczy się wokół miłości zarówno fizycznej i duchowej. Książka odniosła dość duży sukces mimo krytyki Kościoła.

This sesion in my early Renaisance costume I have got in Park in Oliva. Inspiration was "Le roman de la Rose" by de Guillaume Lorris and de Jean Meun.

Brak komentarzy:

COPYRIGHT

Copyright on all of the texts and photographs on this web site is owend by the author. You are not allow to use this web site for advertising, brochures, editorial publications, public multimedia presentations or any other users. You may not sell, publish, license or distribute any of the photographs without a LICENSE TO USE.

PRAWA AUTORSKIE:

Wszelkie prawa do materiałów zawartych na tym blogu należą do autora bloga. Zabrania się powielania, sprzedaży i wykorzystywania tekstów oraz fotografii w formie drukowanej jak i cyfrowej bez uzyskania zgody właścicielki na ich wykorzystanie.