X Festiwal Tancow Dworskich " Cracovia Danza" 2009, KrakówJak obiecałam kilka słów o Festiwalu.
Impreza zaczęła się spektaklem „Spotkanie w świecie baroku”, najciekawszym wydarzeniem był pokaz tanca dworskiego z Indii, Kathak. Tańczyła przepiękna Alaknanda. Jej płynne i zamaszyste ruchy kontrastowały z nagłymi szybkimi przytupami. Tancerka posiada mistrzowska koordynację rąk. Byłam na jej warsztatach, bywało ciężko zwłaszcza na pierwszy dzień ale na drugi i trzeci, ciało się uspokoiło na tyle że mogłam już złapać koordynację rąk oraz rytm. Warsztaty trwały do czwartku włącznie. Uczestniczyłam również w warsztatach tańca włoskiego który prowadziła Laura Fusaroli - Pedrielli oraz w warsztacie tańca angielskiego prowadzonego przez znakomitą Barbarę Seagal. Piątek był dniem zakończenia warsztatów i rozpoczęcia Festiwalu, który odbywał się wokół Rynku Głównego oraz na Wawelu.
Nowością i wielkim zainteresowaniem cieszył się kurs historycznej żonglerki flagami, prowadzonej przez Gabrielle Mantovani, który kieruje zespołem Sbandieratori Rione Santo Spirito Miasta Ferrary.

Dziekuję organizatorom za wspaniały tydzień zajęć, mam nadzieję że kolejne edycje Festiwalu nadal będą się odbywać, tworząc niezapomnianą atmosferę na czas wakacji.


Brak komentarzy: