piątek, 30 kwietnia 2010

Bedzie nowy blog. To start with new blog.Będzie nowy blog, tym razem o dziedzinie którą żyję na co dzień - o tańcu.
I prepared a new dance blog. It will be about history of dance, which I danced - Chinese historical and folk dances and European social dances.

piątek, 16 kwietnia 2010

Zaduma. The Embroiderer's Story.


The Embroiderer's Story. Dziś trochę o projekcie który moim zdaniem jest bardzo udany. Dotyczy rekonstrukcji haftowanego żakietu bardzo popularnego pod koniec XVI wieku i na początku XVII wieku. Olbrzymi plan i praca nad odtworzeniem również warsztatu hafciarskiego tamtej epoki. Uczestnicy to pasjonaci, historycy ubioru i rzemiosła. Do projektu mógł przyłączyć się każdy kto chciał. Efektem całego projektu są wystawy związane z historią ubioru i kultury w tym warsztaty oraz wykłady. Na stronce projektu można obejrzeć całą pracę łącznie z procesem odtwarzania zapomnianych technik haftu, ilustrowaną pięknymi zdjęciami uczestników projektu.
Marzy mi się taki projekt związany z historią polskiego ubioru. Haftowanych strojów trochę się zachowało więc jest gdzie czerpać wiedzę i pomysły.
Czy warto robić takie projekty?

I find wonderful project of embroidery 17th century jacket. Photo is from here .

COPYRIGHT

Copyright on all of the texts and photographs on this web site is owend by the author. You are not allow to use this web site for advertising, brochures, editorial publications, public multimedia presentations or any other users. You may not sell, publish, license or distribute any of the photographs without a LICENSE TO USE.

PRAWA AUTORSKIE:

Wszelkie prawa do materiałów zawartych na tym blogu należą do autora bloga. Zabrania się powielania, sprzedaży i wykorzystywania tekstów oraz fotografii w formie drukowanej jak i cyfrowej bez uzyskania zgody właścicielki na ich wykorzystanie.