wtorek, 11 maja 2010

Trochę nowoczesności. Evening dresses.

Dziś porcja projektów sukien wieczorowych. Część inspirowana latami 50, część kostiumami ludowymi. Na pewno odgadniecie jakie kraje mnie inspirowały?

This is part of my sktches evening dresses. I inspire in folk costumes.

sobota, 8 maja 2010

Jeszcze trochę projektów. Swan Lake costumesJezioro Łabędzie, strój Odetty i Odylii.
Swan Lake: Costume for Odetta and Odyllia.

piątek, 7 maja 2010

Porządki wiosenne. My sketches for theatre and ballet.

Kilka dni temu robiłam porządek.
Znalazłam teczkę ze swoimi projektami kostiumów ok 500 rys.
Dawno już nie rysowałam nic, więc myślę nad tym aby do tego wrócić.
Na razie kilka moich projektów, są to kostiumy teatralne jak i stroje współczesne.

I find my skteches for theatre, ballet and modern fashion design. I think about to come back to drawing and painting. My last work it is during my theatrical study.

poniedziałek, 3 maja 2010

Nowy projekt na wakacje. Suknia 1840


Planuje na wakacje zacząć nowy projekt sukni z polowy XIX wieku. Chcę aby nawiązywała do czasów Chopina. Inspiracją są kolekcje strojów z Ermitażu oraz kobiece żurnale mód.

My new costume project about dress from XIX th century, refer to Chopin's time.

sobota, 1 maja 2010

Nowa Poduszka do podrozy. Travelling cushion


Uszyta w marcu, z resztek lnu. Wzór z czasopisma Just Cross Stitch - Emma Sampler, z moimi zmianami w rysunku i w kolorach. Poduszka jest mała, mieści się do plecaka jak i do walizki. Haftowałam ją na białym lnie.
I języku angielskim nazywany Sampler - to typ haftów do nauki. Bardzo popularne od XVII wieku aż do czasów współczesnych. W polskim języku nazywane saą jako wzorniki. Często głównym motywem były litery alfabetu, motywy roślinne i zwierzęce. Haftowano też postacie. Każda hafciarka swój wzornik podpisywała albo pełnym imieniem i nazwiskiem albo tylko inicjałami. Bardzo często podawano też datę, po to aby za jakiś czas porównać efekty pracy. Dawne wzorniki które się zachowały to hafciarska sztuka na bardzo wysokim poziomie. Dziś stanowią doskonały zabytek kultury materialnej o oczywiście pamiątkę po osobach które je haftowały.

COPYRIGHT

Copyright on all of the texts and photographs on this web site is owend by the author. You are not allow to use this web site for advertising, brochures, editorial publications, public multimedia presentations or any other users. You may not sell, publish, license or distribute any of the photographs without a LICENSE TO USE.

PRAWA AUTORSKIE:

Wszelkie prawa do materiałów zawartych na tym blogu należą do autora bloga. Zabrania się powielania, sprzedaży i wykorzystywania tekstów oraz fotografii w formie drukowanej jak i cyfrowej bez uzyskania zgody właścicielki na ich wykorzystanie.