środa, 5 stycznia 2011

2011. It will be Happy Year. Plany i zmiany


Nowy Rok to nowe wyzwania. Poprzedni rok był dla mnie bardzo dobry i to co się pozytywnego wydarzyło, przekłada się na dziś. Czyli kontynuacja wszystkiego co jest dobre. Ten rok to przede wszystkim praca nad doktoratem i związane z tym obowiązki a robią się coraz większe i ciekawsze. Postaram się zmienić trochę blog, usunąć linki które nie działają już a wstawić te które są nader interesujące. Będzie więcej też o różnych muzeach, co jest wynikiem mojej penetracji muzeów włoskich. Będę też umieszczać w miarę możliwości instruktarze dotyczące ubiorów i haftów.

W tym roku planuje uszycie 2 strojów. Sukni kremowej z 1840 roku, oryginał znajduje się w Ermitażu. Zresztą o Ermitażu zamierzam tez poświęcić trochę czasu bo to muzeum posiada piękną kolekcję ubiorów i tkanin.
I suknia gdańskiej patrycjuszki, badania nad tym strojem są już zakończone i teraz czeka mnie zrobienie wykrojów.
W kolejce tez czeka suknia Jeanne Lanvin z 1926 roku tzw: robe de style.

Zdjęcia:
Robe de style i z książki : Dean L. Merceron, Lanvin, 2007. Rizzoli
Patrycjuszka gdańska 1598, przynależy hipotetycznie Antonowi Moellerowi, znajduje się w Muzeum Narodowym w Gdańsku
Suknia z 1840 roku, Ermitaż, Petersburg, Rosja
W środku suknia angielska 1780-90, Snowshill Manor, Snowshill. England
Hafty: long arm cross stitch (V&A Museum) i florentine stitch ( Pallazzo Davanzatti, Florencja), próbki.

Brak komentarzy:

COPYRIGHT

Copyright on all of the texts and photographs on this web site is owend by the author. You are not allow to use this web site for advertising, brochures, editorial publications, public multimedia presentations or any other users. You may not sell, publish, license or distribute any of the photographs without a LICENSE TO USE.

PRAWA AUTORSKIE:

Wszelkie prawa do materiałów zawartych na tym blogu należą do autora bloga. Zabrania się powielania, sprzedaży i wykorzystywania tekstów oraz fotografii w formie drukowanej jak i cyfrowej bez uzyskania zgody właścicielki na ich wykorzystanie.