Buty od American Duchess. Shoes from American Duchess Wraz z dwoma moimi koleżankami zamówiłyśmy sobie osiemnastowieczne buty ( model Kensington) w sklepie American Duchess. Zamówienie złożyłyśmy jeśli dobrze pamiętam na początku marca i rozpoczęło się niecierpliwe oczekiwanie jaki będzie końcowy efekt zamówienia. W końcu paczka przyszła ( pod pilną kontrolą śledzenia jej poprzez stronę amerykańską i polską). Buty pięknie zapakowane w moim zamówieniu były jeszcze pończochy oraz klamry oraz mały upominek. Ale po kolei. Buty wykonane w 100% ze skóry, jak na zewnątrz tak i w środku, podeszwa także wykonana ze skóry co mi odpowiada bo w tych butach zamierzam także i tańczyć. Klamry do butów są z metalu w srebrnym kolorze i trzeba samemu je dopasować ( zrobić dziurki). Zapakowane osobno w welurowy woreczek. Model który zamówiłam jest kopią klamry znajdującej się w Victoria & Albert Museum. Pończochy dzianinowe z jedwabiu z dodatkiem spandexu mają czarne pięty oraz czarny wzór na bokach.
Buty bardzo wygodne, miękkie, nie dopasowałam jeszcze klamry, będę je nosić z wkładką. Miałam obawy co wyboru rozmiaru bo za małe buty to duży kłopot już lepiej mieć trochę za luźne. Pończochy są jednak trochę za duże w stopie i za szerokie ale ja mam dość wąską stopę. W prezencie dostałam tez lizak bio (organic) oraz małą broszkę, która bardzo mi się podoba. 
W niedługim czasie postaram się o jakąś nową sesję zdjęciową być może w jakimś ładnym historycznym miejscu. 

Along with two of my friends ordered the eighteenth century schoes (Kensington model) in shop American Duchess. We ordered if I remember at the beginning of March and began impatiently waiting for what will be the final outcome of the order. At the end of the package came. Shoes beautifully packaged in my order was still stockings and buckles, and a small gift. The shoes are made of 100% leather as the outside so in the middle, the sole is made of leather which suits me because these shoes also going to dance. Buckles for shoes are made of metal in silver color and you can adjust them yourself (make holes). Packed separately in velvet pouch. Model who I ordered is a copy of the buckle located at the Victoria & Albert Museum. Stockings knitted silk with added spandex in black color heels and black pattern on the sides.
In a short time I'll try something new  photo  shoot  maybe it can be a nice historical place in Gdańsk.
Im very happy woman with a new 18th century shoes with beautiful buckles and stockings. I highly recommended American Duchess shop and her products.

4 komentarze:

Porcelana ♥ pisze...

Buty od American Duchess są marzeniem chyba każdej dziewczyny szyjącej kostiumy :) Teraz nareszcie zaspokoiłam ciekawość i wiem, jak wyglądają zaraz po otrzymaniu przesyłki :)
Pewnie wybieranie rozmiaru było niezłym stresem, bo na oni tam mają chyba wymiary stopy w calach (?)

atelierpolonaise pisze...

Na stronie AD są podane rozmiary w tabeli i można porównać z rozmiarami europejskimi.Ja zamówiłam rozm. 38,5 i tak okazał się trochę za duży ale od czego są wkładki.

Magdalena Bioggraff pisze...

Taka przesyłka musi radować - jak wszystko gustownie zapakowane! Jaka radość odkrywania zawartości takiego pudełka.

atelierpolonaise pisze...

Magdalena Biograff, Tak jest, taka paczka była dużą radością i ogromnie jej wyczekiwałam. Tak chyba wyglądały prezenty i niespodzianki w dawnych czasach.