wtorek, 7 października 2014

Ciekawa książka i inne artykuły. Interesting book and some articles


Okładka

 To było już dość dawno kiedy natrafiłam na ciekawe artykuły na temat paryskich żurnali mody w internecie a w tym ciekawą książkę Annemarie Kleinert. Jest ona autorką interesującej pracy Le »Journal des Dames et des Modes« ou la conquête de l'Europe féminine, 1797–1839. Napisana jest po francusku ale od czego są słowniki. 
Książka jest niezwykle ciekawa bo opisuje w jaki sposób powstawały ówczesne żurnale mody i dlaczego pojawiało się tak wiele kopii ich rysunków dodatkowo praca zawiera dużo ilustracji. 
Autorka odkryła także że w początkowej swojej literackiej kariery dla Journal des Dames et des Modes pisał Honoriusz Balzac i poświęciła temu autorowi kilka artykułów.  

2 komentarze:

Magdalena Jastrzębska pisze...

Ciekawe! Sporo o modzie można znaleźć we francuskich czasopismach dostępnych w internetowej bibliotece cyfrowej (francuskiej) - Gallica.

atelierpolonaise pisze...

O, nie wiedziałam a ciągle zaglądam do niej. Dziękuję za te informację Magdaleno.

COPYRIGHT

Copyright on all of the texts and photographs on this web site is owend by the author. You are not allow to use this web site for advertising, brochures, editorial publications, public multimedia presentations or any other users. You may not sell, publish, license or distribute any of the photographs without a LICENSE TO USE.

PRAWA AUTORSKIE:

Wszelkie prawa do materiałów zawartych na tym blogu należą do autora bloga. Zabrania się powielania, sprzedaży i wykorzystywania tekstów oraz fotografii w formie drukowanej jak i cyfrowej bez uzyskania zgody właścicielki na ich wykorzystanie.