My new book. Moja nowa książka


W tym tygodniu dostałam pierwszy egzemplarz swojej książki napisanej razem z moim ojcem. 
Książka Jedwab. Szlakami dżonek i karawan jest wznowieniem tej pozycji z 2007 roku. Poświęcona jest historii Jedwabnego Szlaku ze szczególnym uwzględnieniem przez ze mnie rozwoju tkanin, haftów i ubiorów, które stały się modne w Europie na przestrzeni wieków. Znalazły się tam także informacje o ubiorach noszonych w Polsce jak i w Gdańsku. Książka zawiera nowe ilustracje czarno - białe i kolorowe we wkładce. 

This week I got the first copy of my book written with my father.
The Silk. Trail jitter and caravan is resuming my first book from 2007.  The book is about the history of the Silk Road is devoted to the development of fabrics, embroidery and clothing that have become fashionable in Europe over the centuries. There are also information about dresses worn in Poland and in Gdańsk. The book contains new black and white and color illustrations in the insert.

Aleksandra Kajdańska
Edward Kajdański
Jedwab. Szlakami Dżonek i karawan
Książka i Wiedza, 2017


2 komentarze:

Magdalena Jastrzębska pisze...

Jakie to miłe uczucie, gdy rozpakowuje się egzemplarze autorskie!
Gratuluję wznowienia książki.
Nowa ma chyba nawet ciekawszą okładkę, choć to oczywiście rzecz gustu.
Pozdrawiam serdecznie.

atelierpolonaise pisze...

Magdaleno, dziękuję. Tak o nową okładkę walczyłam "jak lwica". Przedstawia fragment tkaniny z Lukki z chińskimi ornamentami (pawie i smoki) z którego szyto paramenty kościelne i znajdowały się w Kościele Mariackim w Gdańsku.