wtorek, 18 sierpnia 2009

X Festiwal Tancow Dworskich " Cracovia Danza" 2009, KrakówJak obiecałam kilka słów o Festiwalu.
Impreza zaczęła się spektaklem „Spotkanie w świecie baroku”, najciekawszym wydarzeniem był pokaz tanca dworskiego z Indii, Kathak. Tańczyła przepiękna Alaknanda. Jej płynne i zamaszyste ruchy kontrastowały z nagłymi szybkimi przytupami. Tancerka posiada mistrzowska koordynację rąk. Byłam na jej warsztatach, bywało ciężko zwłaszcza na pierwszy dzień ale na drugi i trzeci, ciało się uspokoiło na tyle że mogłam już złapać koordynację rąk oraz rytm. Warsztaty trwały do czwartku włącznie. Uczestniczyłam również w warsztatach tańca włoskiego który prowadziła Laura Fusaroli - Pedrielli oraz w warsztacie tańca angielskiego prowadzonego przez znakomitą Barbarę Seagal. Piątek był dniem zakończenia warsztatów i rozpoczęcia Festiwalu, który odbywał się wokół Rynku Głównego oraz na Wawelu.
Nowością i wielkim zainteresowaniem cieszył się kurs historycznej żonglerki flagami, prowadzonej przez Gabrielle Mantovani, który kieruje zespołem Sbandieratori Rione Santo Spirito Miasta Ferrary.

Dziekuję organizatorom za wspaniały tydzień zajęć, mam nadzieję że kolejne edycje Festiwalu nadal będą się odbywać, tworząc niezapomnianą atmosferę na czas wakacji.


czwartek, 13 sierpnia 2009

Dress Toile de Jouy 1780-90, Festiwal Cracovia Danza 2009

Suknia z końca XVIII wieku już skończona, oto sesja wykonana na Festiwalu Tańców Dworskich w Krakowie Cracovia Danza. O samym Festiwalu słów kilka potem.

COPYRIGHT

Copyright on all of the texts and photographs on this web site is owend by the author. You are not allow to use this web site for advertising, brochures, editorial publications, public multimedia presentations or any other users. You may not sell, publish, license or distribute any of the photographs without a LICENSE TO USE.

PRAWA AUTORSKIE:

Wszelkie prawa do materiałów zawartych na tym blogu należą do autora bloga. Zabrania się powielania, sprzedaży i wykorzystywania tekstów oraz fotografii w formie drukowanej jak i cyfrowej bez uzyskania zgody właścicielki na ich wykorzystanie.